Rekord 500 ucisków dla życia w Trzydziestce

Dzisiejszego dnia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 odbyły się imprezy związane z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Jako pierwszy odbył się pokaz pierwszej pomocy dla klas czwartych. W pokazie i warsztatach pierwszej pomocy udział wzięło niemal 90 uczniów. Każdy uczestnik spróbował swych sił w konfrontacji z fantomem i strachem przed pomaganiem w sytuacji zagrożenia. Podczas przerwy odbyło się bicie rekordu "500 ucisków dla życia w 30-tce". W imprezie udział wzięło 50 uczniów, którzy wykonali 4586 efektywnych ucisków, co dało średnio 91,72 ucisku na jednego ucznia. Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Bezpieczeństwa, Samorządowi Szkolnemu oraz Dreptakom za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu wydarzenia. Wielkie podziękowania dla pani Marii Krzysztoporskiej, pani Doroty Zygardowicz i panów Wojciecha Wydrzyńskiego i Radosława Potraca za organizację i obecność. Patronem medialnym wydarzenia był Szkolny Miesięcznik Śrubowkręt.