PIĘĆ ZŁOTYCH MINUT

W finale VI Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „Pięć złotych minut”, który odbył się 19 maja 2017 w Ośrodku DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44, wzięło udział 30 trzyosobowych drużyn z 23 szkół podstawowych dzielnic: Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Wawer, Białołęka, Rembertów i podwarszawskiego Sulejówka. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności na 6 stacjach konkursowych. Zawodnicy pisali test z wiedzy i wykonywali zadania praktyczne na 5 stacjach rozmieszczonych na trzech równoległych ścieżkach: A, B i C. Na poszczególnych stacjach drużyny prezentowały postępowanie w przypadku poszkodowanego: nieprzytomnego i nie oddychającego (resuscytacja), nieprzytomnego, ale oddychającego, z krwotokiem z nosa, ze złamaną kością podudzia oraz silnym krwawieniem z przedramienia. Zwyciężyła uzyskując tytuł Mistrza Szkół Podstawowych Prawobrzeżnej Warszawy z Pomocy Przedmedycznej drużyna z SP 206 z dzielnicy Targówek w składzie: Julia Nowocień, Amelia Podwysocka, Kacper Mikołajczyk. Tytuł Mistrza Warszawy w Resuscytacji zdobyła drużyna z SP 30 z Pragi Północ w składzie: Natalia Strąg, Kornelia Leśnik i Julia Seroka.

Klasyfikacja pierwszych dziesięciu drużyn:

• 1 miejsce - SP 206 - Targówek
  • 2 miejsce - SP 30 - Praga Północ
  • 3 miejsce - SP 154 - Białołęka
  • 4 miejsce - SP 277 - Targówek
  • 5 miejsce - SP 258 - Praga Północ
  • 6 miejsce - SP 257 - Białołęka
  • 7 miejsce - SP 189 - Rembertów
  • 8 miejsce - SP 31 - Białołęka
  • 9 miejsce - SP 206 - Targówek
  • 10 miejsce - SP 109 - Wawer

Puchary, medale i nagrody wręczali znakomici goście:

• Senator RP Pan Marek Borowski,
  • reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika - Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Pan Karol Bielski;
  • reprezentujący Prezydenta m.st. Warszawy Panię Hannę Gronkiewicz-Waltz - Pan z-ca Dyrektora BAiSO m.st. Warszawy Pan Witold Nowakowski;
  • Zastepca Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Pan Zbigniew Cierpisz;
  • reprezentujący Dyrektora WORD Warszawa Pana Dariusza Szczygielskiego -- z-ca Dyrektora Pan Waldemar Przeździęk;
  • Prezes PiGOSK Pan Krzysztof Szymański; Dyrektor PiGOSK Pan Wojciech Góra;
  • Ks. Dyrektor MIVA Polska Jerzy Kraśnicki oraz Prezes Wydawnictwa IMAGE Pan Witold Wiśniewski.

Finał V Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej – „Pięć złotych minut” odbył się w dniu 20 maja 2016. W zawodach wzięło udział 30 trzyosobowych drużyn z 22 szkół podstawowych (90 uczniów). Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z Sulejówka, Zielonki i Ząbek. Konkursowi towarzyszył festyn „Z 30-tką bezpieczniej”. Dodatkową atrakcją były Gry Świata, poczęstunek przygotowany przez restaurację Pausa Włoska z ul. Ząbkowskiej oraz wspaniały pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu ratowników medycznych i strażaków z OSP Marki..

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy uzyskała drużyna reprezentująca naszą Szkołę w składzie: Gabriela Gorzelak, Aleksandra Trafisz, Angelika Rosłonek

Na uroczystość rozdania nagród przybyło wielu znamienitych gości, wśród nich:

Senator RP Marek Borowski oraz reprezentujący Prezydenta m.st. Warszawy Dyrektor BAiSO Krzysztof Krakowicki-Kulesza, z-ca Dyrektora WORD Waldemar Przeździak, Prezes IMAGE Witold Wiśniewski

Zmagania konkursowe uczniów poprzedziło wieloetapowe przygotowanie nauczycieli, którzy brali udział w: listopadowym seminarium „Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci w domu, w szkole i na ulicy”, oraz w szkoleniach: lutowym Kursie BLS-AED, marcowym Kursie Urazowym. W szkoleniach brała udział grupa nauczycieli i uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr LXXVI im. J.Piłsudskiego , po dwóch przedstawiciel Toyota Marki i Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie oraz osobistości prawej strony Wisły Panowie Andrzej Iwulski i Czesław Mozil.

V edycję konkursu patronatem objęli:

Zapraszamy do zapoznania się z wcześniejszymi edycjami Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej – „Pięć złotych minut” .

KLIKNIJ TUTAJ