1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

26.10.2013r.

Ruszyły przygotowania do III Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej – „Pięć złotych minut” Zgodnie z harmonogramem działań zaproszenia skierowane do szkół podstawowych prawobrzeżnej Warszawy już dotarły do poszczególnych placówek.

Podobnie jak w drugiej edycji naszego projektu zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału:

• 29 listopada 2013 – Seminarium dla nauczycieli, pedagogów i pielęgniarek szkolnych – „Szkoła XXI wieku – wyzwania – zagrożenia”
  • 8 lutego 2014 – Kurs BLS/AED certyfikowany przez Europejską Radę Resuscytacji – dla 30 nauczycieli
  • 16 marca 2014 – Kurs Urazowy dla tej samej grupy nauczycieli
  • 6 czerwca 2014 – Zawody konkursowe z udziałem trzyosobowych drużyn składających się z uczniów klas 4-6 reprezentujących szkoły zgłoszone
  • 6 czerwca 2014 – Towarzyszący konkursowi festyn edukacyjny – „Z 30-tką bezpieczniej” z udziałem pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej oraz innych instytucji dysponujących ciekawymi środkami dydaktyczno-technicznymi wspomagającymi edukację dla bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych.

Seminarium i kursy dla nauczycieli będą się odbywać w budynku szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2.

Konkurs i festyn odbędą się w ośrodku DOSiR-u przy ul. Kawęczyńskiej 44.

Konkurs, jako pierwsi, patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ, Pan Piotr Zalewski

DO POBRANIA:

Regulamin III Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej

Seminarium dla Nauczycieli

Karta Uczestnika Konkursu

23.10.2013r.

Komunikat stołówki szkolnej

Nr konta:46 1030 1508 0000 0005 5027 3063

Odpłatność za obiady w miesiącu listopadzie wynosi:

Śniadanie – 38,00 złotych.

Obiad – 104,50 złotych.

Podwieczorek – 38,00 złotych.

W/w kwotę należy uiścić do dnia 30-10-2013, po uprzednim uzgodnieniu z intendentem stołówki.

W przypadku rezygnacji z posiłków należy to zgłosić najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca. Proszę o terminowe wpłaty.

14.10.2013r.

Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych oraz obchody Święta Edukacji Narodowej.

"Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r., określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982r. dzień ten, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela."

W dniu 14 października o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych oraz obchody z okazji Świeta wszystkich Nauczycieli. Pierwszaki z pełym profesjonalizmem ( typowym w ich wieku ), ślubowali, odspiewali hymn narodowy oraz hymn szkoły. A to nie był koniec! Uczniowie klas pierwszych pod opieka swoich wychowawców przygotowali przedstawienie, którym zachwycili wszystkich nauczycieli oraz zaproszonych gości i rodziców. Był śpiew, wiersze oraz ruch sceniczny. Galeria zdjęć z uroczystości wkrótce.

07.10.2013r.

Wycieczka klasy 5a do Pałacu Kultury

W dniu 2 października klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Pałacu Kultury. Uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę Warszawy z tarasu widokowego na XXX piętrze oraz pracownię multimedialną na temat Planety Ziemi. Korzystając z pięknej pogody wycieczkę zakończyli spacerem w Parku Praskim. Było ekstra !!!!!