Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w szkole 14.11.2022 r.

Zostaną przeprowadzone testy o dwóch skalach trudności (poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej). Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie poprawna.

Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego poziomu a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody.

Olimpiada Mitologiczna jest olimpiadą płatną - 13,50 zł.

Zgłaszać chęć uczestnictwa należy do p. Agnieszki Pawlik-Regulskiej do dnia 28.10.2022.

Zakres tematyczny olimpiady bazuje na znajomości mitów wg książki Jana Parandowskiego pt. Mitologia i podany jest na poniższej stronie internetowej: