Działalność biblioteki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Warszawie.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy wybrana przez Ciebie książka znajduje się w zbiorach biblioteki i czy jest aktualnie dostępna - kliknij w napis:

KATALOG BIBLIOTEKI ON-LINE.

Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór oraz filmotekę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wędrówki biblioteki szkolnej.

Zapytajcie waszych rodziców lub starsze rodzeństwo, jeśli byli niegdyś uczniami naszej szkoły, mamo, tato, siostro, bracie czy biblioteka zawsze mieściła się na drugim piętrze nad stołówką. Odpowiedzi mogą być różne i zależeć będą od tego w jakich latach pytani przez Was byli uczniami Trzydziestki.

Czy macie świadomość, że hala sportowa, stołówka czy biblioteka znajdują się w części budynku dobudowanego i oddanego do użytku dopiero 12 maja 2004 roku. To gdzie była nasza biblioteka?

Biblioteka wędrowała po budynku szkoły, a jej wierni czytelnicy za nią. Trzydzieści lat temu trzydziestkowa książnica mieściła się w dwóch niewielkich pomieszczeniach na parterze, tam gdzie dzisiaj znajdziecie świetlicę. Dla rozrastającego się księgozbioru było już za ciasno i biblioteka przeniosła się do dwóch, ale dużo większych, pomieszczeń na parterze, we wschodnim skrzydle budynku. Teraz znajdują się tam dwie sale dla zerówkowiczów. Po kilku latach goszczenia na parterze, pozostawiając po sobie ślad we wspomnieniach użytkowników i bibliotekarzy oraz na fotografiach, powędrowała na drugie piętro. Do tej biblioteki nie zdążyliśmy się jeszcze porządnie przyzwyczaić gdy przyszedł remont budynku naszej szkoły. Po remoncie Wasza szkolna biblioteka to, wyposażona w nowe meble, obszerna wypożyczalnia i czytelnia oraz magazyn na podręczniki.

Swoje miejsce ma Wasza biblioteka na stronie internetowej szkoły. Na środku głównego menu szkolnej strony znajdziecie zakładkę BIBLIOTEKA, a po jej otwarciu, Wirtualną Tablicę Biblioteki Szkolnej. Poznajcie jej zawartość i zaglądajcie ilekroć potrzebujecie odszukać książkę. Wirtualna Tablica, jak Wasza biblioteka, jest zawsze w drodze i nowe treści będą się na niej pojawiać.

Nie przegapcie ciekawych i ważnych informacji!

Wasze nauczycielki bibliotekarki