13.11.2016r.

11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Listopad 1918 roku wieńczy blisko półtorawieczne dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Z tej okazji dnia 9 listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowanym przez swoich kolegów i koleżanki z klas: IIa, IIb, IIc, VId i VIa . Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej i pieśni żołnierskich. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.