--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rekomendacje MEN

Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowało poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.

W poradniku zamieszczone zostały wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będą na bieżąco uzupełniane.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego.

Rekomendowane jest wykorzystanie w tym celu:

• dziennika elektronicznego,
  • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
  • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Zachęcamy do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć - KOMUNIKAT MEN 13.03.2020.

Kuratorium Oświaty w Warszawie

WSIP narzędzia do Pracy Online

Dzień dobry,

W związku z panującym stanem pandemii, uniemożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w szkołach, zachęcam do korzystania z WSIPNET.pl.

Na platformie zamieszczone są zadania ze wszystkich przedmiotów.

Proponujemy aby zachęcać uczniów do działania zalecając im realizację zamieszczonych w serwisie ćwiczeń i zadań dotyczących omawianych w podręczniku tematów.

Zaletą jest możliwość automatycznego sprawdzania zadań.

Poniżej przesyłam linki: do logowania, do filmu o serwisie oraz instruktaż logowania.

https:// www.wsipnet.pl/

Poniżej link do filmu o wsipnecie:

Instruktaż 5 minut jak się zalogować i co to jest.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam,

Przemysław Maciaszek