Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r.

03-772, Warszawa

ul. Kawęczyńska 2

tel. 226195382

sp30@eduwarszawa.pl
Jesteś tutaj: Start / Sport / Zawody sportowe

Zawody sportowe

2022-09-27

LVI WARSZAWSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY - PAŹDZIERNIK

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest cyklicznym wydarzeniem sportowym z pięćdziesięcioletnią tradycją, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Mogą wziąć w niej udział uczniowie zarówno szkół publicznych jak i prywatnych, delegowani przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Pierwszym etapem Olimpiady są rozgrywki o mistrzostwa dzielnic, następnie wygrani walczą w etapie ogólnomiejskim. Zwycięscy etapu ogólnomiejskiego biorą udział w dalszych rozgrywkach – w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Uczestnicy WOM mogą zmierzyć się w wielu dyscyplinach sportowych: pływaniu, lekkoatletyce, koszykówce, tenisie stołowym i wielu innych.

Opiekę nad WOM sprawuje Szkolny Związek Sportowy, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Wydziały Sportu i Rekreacji poszczególnych dzielnic.

TERMINARZ ZAWODÓW - LVI WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – IGRZYSKA DZIECI (KLASY IV – VIII)

PAŹDZIERNIK 2022/2023 można pobrać.

Czytaj więcej o: LVI WARSZAWSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY - PAŹDZIERNIK