Zespół ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Warszawie.

tel. 619 53 82 ( B. Sajewska, U. Borecka - wew. 18; I. Piotrowska, M. Ogrońska - wew. 17 )

TERAPIA PEDAGOGICZNA

DZIAŁANIA PEDAGOGICZNE

INTEGRACJA

DYSLEKCJA

POLECANE STRONY

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana w szkole polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów, diagnozowaniu ich możliwości psychofizycznych.

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielają nauczyciele, wychowawcy oraz specjaliści we współpracy z rodzicami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi i specjalistycznymi, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

W szkole organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna w różnej formie:

• działań podejmowanych przez wszystkich nauczycieli na płaszczyźnie edukacyjnej i wychowawczej;
  • pomocy indywidualnej, udzielanej przez specjalistów szkolnych;
  • porad i konsultacji dla rodziców;
  • działań mediacyjnych i interwencyjnych, podejmowanych wobec uczniów w zależności od rozpoznawanych potrzeb;
  • zajęć rewalidacyjnych i specjalistycznych – zajęć terapii pedagogicznej, logopedycznej, rozwijającej kompetencje emocjonalno-społeczne z elementami socjoterapii, prowadzonych metodą Tomatisa i innych.

W szkole działa Zespól ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej:

• Piotrowska Iwona – pedagog, przewodnicząca Zespołu ds. Integracji;
  • Borecka Urszula – pedagog (pomoc materialna);
  • Mięgoć Małgorzata – nauczyciel terapii pedagogicznej;
  • Haszko Dorota – logopeda;
  • Czuryłło-Bielecka Mirella – logopeda;
  • Sajewska Beata - logopeda prowadzący zajęcia metodą Tomatisa;
  • Ogrońska Mariola – psycholog, socjoterapeuta.

W szkole uczą się dzieci posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagające stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy. Uczniowie realizują naukę w klasach integracyjnych i ogólnodostępnych. Wsparcia udzielają im – zgodnie zaleceniami, pedagodzy specjalni, nauczyciele oraz specjaliści.